Janni overvejer at skride fra ny kæreste

Janni Ree overvejer nu egen base efter turbulent skilsmisse

Offentliggjort

Janni Ree har sluttet fred med Karsten Ree efter en hård skilsmisse oven på et 11 år langt ægteskab.

Men i andet afsnit af ’Divaer – Stærkere Sammen’ lægger hun kortene på bordet over for veninden Linse Kessler under en middag i København.

Der er nemlig til tider knas i det nye forhold med Jeppe Stokholm.

Kan ødelægge stemningen

Janni Ree på ferierejse til Marbella i 'Divaer - stærkere sammen'

- Der kan gå flere dage, men så kan der komme en lille ting for dagen, som kan ødelægge stemningen, siger hun i afsnittet.

Veninderne har tidligere talt om, at Janni Ree måske bør starte på en frisk i egen lejlighed.

- Men det er svært, for jeg er også glad for manden - jeg er ikke et koldt menneske, lyder det.

Janni Ree fortæller, at hun ikke har haft tid alene, fordi hun gik direkte fra skilsmissen ind i det nye forhold, og de flyttede for nylig sammen i en lejlighed ved Frederiksholms Kanal i København.

Vil han tage det pænt

Janni Ree og Linse Kessler fortæller om ny realityserie

- Vi har også noget dejligt sammen, så det er jo lidt ambivalent, men måske bør jeg have mit eget i starten - en base, fordi jeg slet ikke har nået at mærke efter i mig selv. Jeg har måske bare brug for at være sammen med mine hunde, fortsætter hun.

Linse Kessler er ikke sikker på, at kæresten vil tage ønsket om egen bolig særlig pænt.

Meget glad for det

- Men vi må snart tage snakken. Det nytter ikke at trække det i langdrag, tilføjer Janni Ree.

Veninden lover at støtte Janni Ree, alt hvad hun kan i bestræbelserne, og det er hun meget glad for at høre.

Powered by Labrador CMS