Holder lang pause
Var rørt til tårer flere gange

Den britiske superstjerne Adele afsluttede sin toårige koncert turné i Las Vegas med en følelsesladet afskedskoncert, hvor hun spillede sin koncert nummer 100, og sidste optræden på Caesars Palace.
Under koncerten blev hun rørt til tårer og udtrykte sin taknemmelighed over for sine fans, mens hun sagde farvel til byen.
Adele har tidligere nævnt, at hun planlægger at tage en længere pause fra musikken efter denne turné.
Det skriver BBC.

Celine Dion
Adele's turné i Las Vegas blev forsinket i starten på grund af Covid-19, men blev en succes med mange mindeværdige øjeblikke, herunder en følelsesladet krammer med Celine Dion.
Adele har også været i medierne for at forsvare sine fans under koncerterne.
Hun har udtrykt et ønske om at tage en pause fra rampelyset og muligvis forfølge andre kreative interesser, herunder en uddannelse i engelsk litteratur.
LÆS OGSÅ:
-
Se videoen: Rørte ved Kong Frederik
Melvin Kakoozas mor fra 'Helt Sort' jubler stadig efter Royal Run
-
Bekræfter: Kærligheden blomstrer igen
Efter skilsmissen fra 'Vild med Dans'-stjerne er Joan Divine blevet forelsket på ny
-
Nu er det ude: Har en ny kæreste
Bille August fortæller om forholdet i bogen med titlen 'Bille Erobreren' om filminstruktøren